Neužmiršta Ruošiamės į mokyklą Paskaitykime Apie mus Liaudies medicinos patarimai Moksleivio žodis Skelbimų lenta Aktualijos

15 elgesio su pinigais taisyklių, kurias turi išmokti vaikai


Pagal Jeff D. Opdyke straipsnį žurnale ,,The Wall Street Journal’’ 2010 kovo 29d.

Vaikai ir pinigai yra neatsiejami.
Nuo gimimo iki aukštosios mokyklos baigimo vaikai vartoja pinigus tarsi jie būtų vištienos kąsneliai. Mums, kurie nesame itin turtingi, tai daro skausmingą poveikį šeimos biudžetui.

Auginant vaiką, pinigai, kuriuos kitu atveju atidėtumėte pensijos kaupimui arba gražesniam namui, smagesnėm atostogom, turi būti išleisti nupirkti lego, vizitams pas pediatrą, mokyklinëms uniformoms, Kalėdiniams žaislams, taupymui būsimiems mokslams aukštojoje, kelionėms į Disneilendą ir, be abejo,.... vištienos kąsneliams.

Aš tai sakau ne tam, kad sumenkinčiau vaikų svarbumą. Aš pats turiu du, ir pinigai yra niekas palyginus su laime, kurią vaikai suteikia man ir mano žmonai. Ir vis tik laim negali paneigti to fakto, kad , kai vaikas atsiranda ir , tiesą sakant, dar keletą mėnesių prieš atsirandant jam, jūsų vaidmuo kaip suaugusio žmogaus pasikeičia labai ryškiai ir negrįžtamai. Ir tai taip pat pakeičia jūsų šeimos finansinę situaciją.

Tačiau, dabar jūs turite ne tik finansinių įsiparegojimų būsimoms išlaidoms sekantiems dviem dešimtmečiams, bet ir prievolę išmokyti vaikus elgtis su pinigais, kad , jie tapę suaugusiais mokėtų protingai su jais elgtis. Jūs, tėvai, esate pirmieji ir svabiausi tame mokymo procese.

Išmokykite vaikus:

 1. Kad leisti pinigus galima po to, kai juos uždirbai.
 2. Kai vaikas pradeda prašyti nuvažiuoti į parduotuvę, kad nupirktumėt kokį nors plastmasinį niekutį, reikia pagalvoti apie kišenpinigius.
 3. Kišenpinigių kiekis neturėtų būti toks menkas, kad vaikas pasijustų vargšu tarp kitų ir ne toks didelis,
  kad vaikas labai lengvai galėtų įsigyti viską panorėjęs be didelio planavimo.
 4. Geri pažymiai ir pagalba namuose turi turėti kainą ir vertę šeimos gyvenime.
 5. Nors 16 metų yra amžius leidžiantis įsidarbinti legaliai, paskatinkite vaikus nuo maždaug 13 metų pagalvoti apie tai,
  kaip jie galėtų papildomai užsidirbti.
 6. Pamokykite ir patarkite vaikams, bet neprimeskite jiems savo nuomonės.
 7. Nesugebėjimas tvarkyti banko debitinės kortelės mėnesio sąskaitos turi reikšti uždraudimą naudotis kortele savaitę arba net ilgiau;
  nepajėgumas atstatyti kreditinės kortelės mėnesio išlaidų turėtų reikšti netekimą kortelės tol, kol balansas yra pilnai atstatytas uþ
  dar vieną mėnesį į priekį.
 8. Tik 50% pinigų, esančių taupyklėje gali būti paimti kam nors nusipirkti. Mažiausiai pusė turi likti taupyklėje.
 9. Vaikams turėtų būti leista atsipalaiduoti finansiškai tam, kad jie galėtų pasimokyti iš savo klaidų.
 10. Kai ateina laikas investuoti į fondus, vaikai turėtų suprasti kompaniją tokiu lygiu, kad galėtų flomasteriu nupiešti verslo modelį.
 11. Jums nereikia patiems būti turtingiems, kad pamokytumėt savo vaikus apie fondų rinką.
 12. Jeigu jūsų vaiko labdaros nuostatos ne visai atitinka jūsų interesus, netrukdykite tam.
 13. Tėvai neturi taupyti kiekvienam vaiko poreikiui kai jis mokysis aukštojoje mokykloje. Jūs turite sutaupyti tiek, kiek galite arba norite.

Viena iš didžiausių dovanų, kurias jūs galite suteikti savo vaikui yra jūsų pačių gebėjimas pasirūpinti savimi senatvėje.
Esant reikalui, galite pasakyti savo vaikams, kad Mamos ir Tėčio banko sąskaitos yra uždarytos.atgal pradinis skelbimai liaudies medicinos patarimai