Neužmiršta Ruošiamės į mokyklą Paskaitykime Apie mus Liaudies medicinos patarimai Moksleivio žodis Skelbimų lenta

Apie savęs drausminimą


pagal Todd Smith straipsnį "On Self-discipline"

Savęs drausminimas yra toks elgesys, kai mes pasirenkame daryti tai, ką privalome, o ne tai, ką mes norime. Tai vidinė jėga, kuri priverčia mus atsikelti, net kai mes norėtume dar pamiegoti. Tai yra mūsų valios pergalė prieš mūsų troškimus ir tai galima pavadinti savikontrole.

Tai yra asmeninė iniciatyva, kuri skatina pradėti ir to laikytis. Jeigu esate diciplinuoti, įgaunate jėgų kovoti su sunkumais ar jie būtų fiziniai, ar emociniai, ar protiniai. Tai taip pat sužadina pasitenkinimą, kuris skatina pasiekti kažką geresnio, nepaisant to, kad tai reikalauja pastangų ir laiko.

Drausmė yra vienas iš pagrindinių dalykų, jeigu norime gyventi sėkmingą ir pilnavertį gyvenimą ir tai, ką mes turėtume siekti įvaldyti.

Kodėl verta tapti drausmingu žmogumi.

Kai jūs nuosekliai darote tai, ką žinote jog turite padaryti, to pasekoje:

  • Jūs įgyvendinsite savo tikslus. Kai jūs darote tai, ką turite daryti, jūsų galimybė pasiekti savo tikslus žymiai padidės.
  • Jūsų savigarba ryškiai sustiprės. Kiekvieną kartą, kai jūs prisiverčiate daryti tai, ką privalote, jūs stiprinate savo pačių vertės pajautimą.
  • Padidės kitų žmonių pagarba jums. Prededant jūsų sutuoktiniu ir baigiant jūsų darbdaviu, kuris bus jūsų pastangų liudininku.
  • Jūs įtakosite kitų žmonių gyvenimus. Kiekvienas geras ir teisingas poelgis daro poveikį tiems, kurie stebi jus, ir tai gali turėti didžiulį poveikį ateities kartoms.
  • Pastebėsite, kad jums pradeda labiau sektis ir kitose gyvenimo srityse. Jim Rohn pasakė: ,,Kiekviena pastanga, kuri pareikalavo jūsų drausmės, atneša jums dešimteriopą naudą.’’. Pagalvokite apie tai.
  • Jūs galėsite mėgautis džiaugsmingesniu gyvenimu.

Jeigu nesugebėsite patys savęs drausminti.

Štai kas atsitiks, jeigu jūs nuolatos atdėliosite tai, ką privalote padaryti:
  • Jūs nepasieksite savo užsibrėžtų tikslų. Nesu sutikęs nė vieno žmogaus, kuris būtų pasiekęs nors vieną vertingą tikslą, jeigu stokojo gebėjimo save sudrausminti.
  • Jūsų savivertė bus labai žema. Kad ir kaip besistengtumėt pateisinti savo veiksmus, suvoksite, kas gerai ir kas ne. Meluodami patys sau tik pabloginsite viską.
  • Jūs neteksite pagarbos tų, kurie yra priklausomi nuo jūsų veiksmų.


Apsisprendimas tapti drausmingu žmogumi, gali pasirodyti esąs svarbiausias sprendimas, nes jis daro didžiausią poveikį visoms jūsų gyvenimo sritims.
Pirmas žingsnis, kurį turite padaryti, jeigu nutarsite tapti diciplinuotu asmeniu, turite pasižadėti sau, kad nuo šios dienos darysite tai, ką privalote daryti ir būtent tada, kai turite tai padaryti. Ir svarbiausia to pasižadėjimo dalis yra ta, kad neleisite sau ieškoti pasiteisinimų tam, kad nedarote to, ką privalote.

Jeigu iš pradžių bus sunku, neskubėkite. Pradėkite pamažu. Visų pradžia buvo nelengva. Pradėkite nuo to, kad išmesite šiukšles, atsakysite į elektroninį laišką, pakeisite elektros lemputę ar išvalysite vonios kambarį. Pradėkite šiandien nuo darbų, kurių nemėgstate, bet žinote, kad turite juos atlikti.

Kai turite atlikti tai, kas sukelia jums nemalonius jausmus, prisiminkite Dr. John Maxwell, kuris pasakė: ,,Augdami mes turime išeiti iš savo komforto zonos .’’

Kai galiausiai prieiname prie to, kas mus pradeda bauginti, pasikliaukite Dale Carnegie patirtimi: ,,Darykite tai, ko bijote ir nesustokite...tai yra greičiausias ir patikimiausias kada nors sugalvotas būdas nugalėti baimę.’’

Tapimas disciplinuotu žmogumi ko gero bus pats sunkiausias dalykas jūsų gyvenime, bet tuo pačiu ir pats džiaugsmingiausias bei sėkmingiausias. Sėkmė kiekvienoje jūsų gyvenimo srityje yra paremta jūsų gebėjimu sudrausminti save.

Noriu paskatinti jus daryti mažus darbus, kuriuos žinote, kad turite padaryti. Atlikę tai, paskatinkite patys save už tai. Suprasdami tai, ką padarėte ir atkakliai laikydamiesi pasiryžimo, jūs ištreniruosite savo savikontrolės gebėjimus.

pradinis neužmiršta paskaitykime skelbimai liaudies medicinos patarimai