Neužmiršta Ruošiamės į mokyklą Paskaitykime Apie mus Liaudies medicinos patarimai Moksleivio žodis Skelbimų lenta Išmintingi posakiai

Apie vaikų mušimą(pagal Yahoo blogo rašytoją Sarah B.Weir)

Mokslininkai ištyrė daugiau nei 34.000 suaugusių duomenis ir priėjo išvados, kad mušimas labai ryškiai padidino galimybę psichinės sveikatos problemų atsiradimui vaikui tapus suaugusiu. Pagal tyrimų rezultatus fizinės bausmės siejasi su nuotaikų svyravimų sutrikimais, tame tarpe depresija, nerimas, taip pat asmenybės sutrikimais, taip pat piktnaudžiavimu alkoholiu ir narkotikais.

Jie apskaičiavo, kad maždaug 7 procentai psichinių ligų, kuriomis serga suaugę gali būti susieta su vaikystėje patirtomis fizinėmis nuobaudomis, tokiomis kaip pliaukštelėjimas, stumdymas, lietimas ir daužymas. Tyrimo rezultatuose sakoma, kad mušimas ranka padidina galimybę susirgti depresija 41%, susirgti alkoholizmu ir narkomanija - 59%, įvairiom manijų formom - 93%.

Analizės autorė, mokslų daktarė,Tracie Afifi iš Manitobos unversiteto Vinipege sako: ,,Mes nekalbame apie pliaukštelėjimą ar stumtelėjimą. Mes analizuojame žmones, kurie naudoja fizines priemones kaip pagrindinį vaikų auklėjimo būdą." Tačiau į šią analizę nebuvo įtraukti žmonės, kurie patyrė dar žiauresnius dalykus, tokius, kaip fizinę, seksualinę, emocinę prievartą, fizinį, emocinį abejingumą, ar susidūrė su intymaus partnerio žiaurumu.

Afifi rašo: ,,Tai be abejonės leidžia daryti išvadas, kad fizinės bausmės neturėtų būti naudojamos jokio amžiaus vaikams." Tyrėjai reziumavo, ,,labai svarbu, kad vaikų gydytojai ir visi kiti atsakingi už sveikatos apsaugą suprastų ryšį tarp fizinių bausmių ir psichikos sutrikimų."

Fizinės bausmės vaikams yra juridiškai įteisintos Jungtinėse Valstijose, nors yra uždraustos mažiausiai 24 kitose šalyse. Verta paminėti, kad 19 valstijų leidžia kūno bausmes mokyklose. Amerikiečių pediatrų tyrimai susiejo visai mažų vaikų mušimą su padidėjusia agresija vyresniame amžiuje. "Spare the rod, spare the child?"

Vertėjos prierašas.
Anglų kalboje yra toks posakis - " spare the rod and spoil the child".
Išvertus į lietuvių kalbą tai būtų - ,,lepinimas tvirkina vaiką" arba plačiau žinomas - ,,už vieną muštą dešimt nemuštų duoda". Tai "spare the rod,spare the child" galima būtų išversti: ,,patausok rykštę ir apsaugok vaiką".
Gal, geriau pagalvojus, naujadare gal ir yra tiesos. Prievarta niekada neatnešė tikro gėrio.

atgal pradinis skelbimai liaudies medicinos patarimai