Neužmiršta Ruošiamės į mokyklą Paskaitykime Apie mus Liaudies medicinos patarimai Moksleivio žodis Skelbimų lenta Išmintingi posakiai

Kaip sudrausminti vaikus: 5 patarimai tėčiams


(pagal Judy Wright Helm straipsnį:YourTango.com / Parenting)


Daug tėvų mano, kad drausmės palaikymas susijęs su šauksmais, gąsdinimais ar mušimu, jeigu vaikų elgesys tampa nebepakenčiamu. Tačiau įvairūs tėvai drausmę ir jos palaikymą apibūdina skirtingai.

Pirmas dalykas, ką reikėtų žinoti apie drausmę yra tai, kad ji gali būti apibūdinta dvejopai. Kai kurie vyrai gali sumaišyti discipliną, kuri reiškia mokymą bei vadovavimą su meile ir nuobauda. Bausmė yra slegianti ir nemaloni.

Jų pačių tėvai dirbdavo ilgas valandas, o vaikų auklėjimu daugiausiai užsiimdavo mamos, kurios kartais gąsdindavo tokiais žodžiais: ,,palaukit, grįš tėtis..."
To pasekoje, nemažai vyrų užaugo be stipraus, rūpestingo tėvo. Tie vyrai gali net nesuprasti, kaip auklėti ar bendrauti, nenaudojant bausmių ir nepakeliant balso.

Jeigu šeimoje yra vaikų iš ankstesnių santuokų arba vaikai gyvena su vienu iš tėvų, labai svarbu, kad tėčiai nuosekliai skirtų dėmesį vaikų auklėjimui ir drausminimui. Būkite nuoseklūs. Jeigu vienas iš tėvų yra viską leidžiantis, o kitas - griežtas ir linkęs bausti, vaikas atsiduria tarp dviejų skirtingų auklėjimo modelių. Vaikui atsiduria situacijoje, panašioje į gyvenimą šalyje, kurioje vienu metu valdo dvi vyriausybės.

Vaikai greit suvokia, kad taisyklės, kurių laikosi abu tėvai yra skirtingos, ir jie išmoksta žaisti jomis.
Toks nenuoseklus elgesys iššaukia tėvų ir vaikų pačias ekstremaliausias reakcijas. Taigi, būdami tėčiu, pasirinkite nuoseklų ir pagarbų auklėjimo metodą. Kai jūsų vaikas žinos, ko jūs iš jo tikitės, jam arba jai bus lengviau prisitaikyti prie taisyklių ir pasitikėti jumis.

Pastikėjimu paremtas ryšys su vaiku yra pats tinkamiausias būdas drausminti vaikus.
Šie penki patarimai galėtų padėti sukurti ir sutvirtinti tėvo - vaiko ryšį:
  1. Būkite tvirti, švelnūs ir pagarbūs nustatydami taisykles.
  2. Stenkitės dažniau pasakyti ,,taip'' negu ,,ne''. ,,Taip, gali suvalgyti sausainį...kai suvalgysi vakarienę."
  3. Pasinaudokite logiškomis pasekmėmis, kad pakoreguotumėte netinkamą elgesį. ,,Jeigu dar kartą paliksi dviratį ant šaligatvio, mes uždarysime jį savaitei į garažą." Ir būtinai taip padarykite.

  4. Būkite savo darbų ir žodžių vientisumo pavyzdžiu. Jūsų vaikas daugiau išmoks iš to, ką darote, negu iš žodžių, kuriuos sakote.
  5. Renkite šeimos susirinkimus, kad kiekvienas galėtų išsakyti savo mintis ir pasiūlymus apie tai, kaip labiau suvienyti šeimą ir geriau pasidalinti namų ruošos darbais. Pabrėžkite tų susirinkimų reikšmę ir pasistenkite padaryti, kad jie taptų maloniu buvimu kartu, o ne konfliktų ir jų sprendimų metu.


  6. Tinkamai atlikite savo vaidmenį. Būti mylinčiu ir sugebančiu paveikti tėvu yra vienas iš garbingiausių dalykų žmogaus gyvenime. Kai sukursite tvirtus ir pasitikėjimu paremtus ryšius su savo vaiku, jūs įgysite tokį turtą, kuriuo abu vėliau didžiuositės.

    Anglų kalba galite paskaityti: How To Discipline Your Kidsaktualijos pradinis skelbimai liaudies medicinos patarimai

Dalinkites