Neužmiršta Ruošiamės į mokyklą Paskaitykime Apie mus Liaudies medicinos patarimai Moksleivio žodis Skelbimų lenta

Kopimo į kalnus vadovas


(Pagal Paulo Coelho blogą)A] Pasirinkite kalną, į kurį norite įkopti: nekreipkite dėmesio, kai žmonės sako: ,,tas yra gražesnis'' arba ,,anas yra lengvesnis''. Jums teks išeikvoti daug energijos ir entuziazmo, kad pasiektumėte savo tikslą, taigi tai tik jūsų atsakomybė ir jūs turėtumėte būti tvirtai įsitikinę tuo, ką darote.

B] Sužinokite kaip prie jo priartėti: kalnus matome iš tolo - jie atrodo gražūs, įdomūs, keliantys iššūkius. Bet kas atsitinka, kai mes pamėginame priartėti? Juos supa keliai, tarp jūsų ir tikslo auga gėlės, tai, kas žemėlapyje atrodė taip aišku, realybėje tampa sudėtinga. Tagi išmėginkite visus kelius ir takelius, kol galiausiai vieną dieną jūs stovėsite prieš viršnę, kurią troškote paiekti.

C] Pasimokykite iš kitų, kurie jau ten buvo: nesvarbu, kokie unikalūs jūs jaučiatės, visada atsiras kas nors, kas dar prieš jus turėjo tokią pačią svajonę ir paliko įspaudus, kurie palengvins jūsų kelionę, vietas, kur pakabinti virvę, pėdsakus, nulaužtas šakas, kad kelionė būtų lengvesnė. Tai yra jūsų kopimas, taigi ir atsakomybė, bet nepamirškite, kad kitų patyrimas jums galėtų nemažai pagelbėti.

D] Iš arti pavojus galima kontroliuoti: kai pradedate kopti į savo svajonių kalną, atkreipkite dėmesį į tai, kas jus supa. Be abejonės bus uolų, be abejo. Kalno uolienoje yra nematomų plyšių. Yra akmenų, kuriuos audros taip nuzulino, kad jie tampa tokie slidūs kaip ledas. Bet, jeigu jūs žinote, kur žengiate kiekvieną žingsnį, pastebėsite visus spąstus ir sugalvosite, kaip juos apeiti.

E] Kai keičiasi kraštovaizdis, mėgaukitės juo; tačiau turite nepamiršti tikslo - pasiekti viršūnę. Bet kuo aukščiau kilsite, tuo daugiau pamtysite. Ir nieko blogo kartas nuo karto stabtelėti ir pasidžiaugti tuo, ką matote aplink save. Su kiekvienu iškovotu metru, jūs galite pamatyti daugiau, todėl išnaudokite tai tam, kad pastebėtumėte tai, ko dar nepamatėte.

F] Gerbkite savo kūną: jūs pagėgsite įkopti į kalną, jeigu pasirūpinsite savo kūnu taip, kaip jis vertas. Jums priklauso visas laikas , kurį suteikia gyvenimas tol ,kol nepradedate reikalauti to, ko negalima garantuoti. Jeigu eisite per greitai, jūs pavargsite ir atsisakysite visko pusiaukelėje. Jeigu eisite per lėtai, užklups naktis, ir jūs pasiklysite. Džiaukites kraštovaizdžiu, mėgaukitės šiltu pavasario vandeniu ir vaisiais, kuriuos gamta dosniai padovanos jums, bet nesustokite ir eikite pirmyn.

G] Gerbkite savo sielą: nekartokite nuolatos ,,Aš tai padarysiu''. Jūsų siela tą jau žino. Būtent ko jai reikia yra ilga kelionė, kurios metu ji galėtų augti, nusidriekti per visą horizontą ir paliesti padangę. Maniakiškumas tikrai nepadės pasiekti savo tikslo, ir netgi sunaikins bet kokį malonumą, kurį suteikia kopimas. Taip pat atkreipkite dėmesį į dar vieną dalyką - niekada nesakykite ,,tai sunkiau negu aš maniau'', nes tai sunaikins jūsų vidinę jėgą.

H] Būkite pasirengę palipėti dar papildomą kilometrą: kelias į kalną visada yra ilgesnis negu jūs galvojote. Neapgaudinėkite savęs: tas momentas, kai jūs pasieksite tikslą, esantį, atrodo, taip arti, iš tiesų yra vis dar labai toli. Bet, kadangi jūs apsisprendėte eiti iki galo, jums tai nesukels didelių problemų.

I] Džiaukitės, kai pasieksite viršūnę: verkite, plokite rankomis, šaukite į visas keturias pasaulio puses, kad jūs tai padarėte, leiskite vėjui - jis visada čia pučia - nuskaidrinti jūsų mintis,atgaivinti jūsų pavargusias ir prakaituotas kojas, atverti jūsų akis, nuplauti dulkes nuo jūsų širdies. Nuostabu jausti, kad tai, kas anksčiau buvo tik svajonė, tolima vizija, dabar yra jūsų gyvenimo dalis ir tai padarėte jūs!

J] Pažadėkite sau: dabar, kai atradote tą jėgą, apie kurią anksčiau nė nenujautėte, naudositės ta jėga visą likusį savo gyvenimą. O dar geriau, taip pat pasižadėkite susirasti naują kalną ir išvykti į sekantį nuotykį.

L] Pasakokite savo istoriją: taip, pasakokite savo istoriją! Parodykite pavyzdį. Pasakykite visiems, kad tai yra įmanoma, kad kiti žmonės sukauptų drąsą siekti savo kalnų.

pradinis paskaitykime skelbimai liaudies medicinos patarimai