Neužmiršta Ruošiamės į mokyklą Paskaitykime Apie mus Liaudies medicinos patarimai Moksleivio žodis Skelbimų lenta

Manipuliacija


pagal Eden Strong straipsnį

Pats blogiausias dalykas tame, kad tavimi manipuliuoja yra tai, kad dažniausiai pats net nesuvoki, jog tai vyksta. Manipuliatoriai iškreipia tavo mintis, veiksmus, norus bei troškimus taip, kaip jiems labiau patinka, kaip jie regi pasaulį ir paverčia tave tuo, kas geriausiai atitinka jų tikslus. Baisu, tiesa?
Štai keletas įspėjimų padėsiančių, kad taip neatsitiktų jums:

1. Jis priverčia jus jaustis kalta ....dėl visko.

Manipuliacija visada prasideda kaltės jausmu. Jeigu jis sugebės priversti jus jaustis kalta dėl jūsų veiksmų (net, kai jūs nesate padariusi nieko blogo), jis žinos, kad jūs noriau padarysite taip, kaip jis to norės. "Aš noriu pasakyti, kad manyčiau, jog vakarienė buvo nebloga. Tai nebuvo būtent tai, ko aš tikėjausi ir gal būt aš būčiau užsiėmęs kuo nors kitu, bet jeigu tu jautiesi laiminga, visa kita nesvarbu. Aš tave myliu ir man labai svarbu, kad tu jaustumeis laiminga, net jeigu aš pats turiu atsisakyti to, ko aš noriu." Ar suprantate, ką jis padarė? Kaip jis viską apsuko prieš jus? Iš išorės atrodytų, kad jis mylintis jaunuolis, bet dėmesio: kaltė nėra meilė. Manipuliatoriai taip pat bandys priversti jus patikėti, kad jie aukojasi dėl "meilės jums", atsisakydami savo norų tam, kad priverstų jus padaryti viską dėl jo, "iš meilės jam." Tai nesveiko proto žaidimas.

2. Jis primeta jums savo nesaugumo jausmą.

Manipuliatoriai dažnai primes jums savo nesaugumo jausmą, kad galėtų kontroliuoti jūsų jausmus jam. "Aš buvau apgautas ir anksčiau, todėl nenoriu, kad tu turėtum vyrų draugų. Tikiuosi, kad tu supranti mane?" Žinoma, kad jūs tai suprantate (jūs turėtumėte suvokti jo nesaugumo pojūtį), bet jo problemos neturėtų apibrėžti jūsų bendravimo pobūdžio. "Aš labai apgailestauju dėl savo elgesio, bet aš taip bijau, kad tu mane paliksi!" Tai yra dažnai manipuliatorių naudojama priemonė, kai jūs padarote pastabą dėl jo elgesio. Tikrasis tokio pasakymo tikslas yra nukreipti jūsų dėmesį nuo jūsų pačių nerimo ir susirūpinti tuo, kas rūpi jam.
Yra labai griežta riba tarp dėmesio jo jausmams ir manipuliacijos būdų būti priverstai jaustis taip, kaip to pageidauja manipuliatorius. Supratingumas yra rodomas su meile, o manipuliacijas valdo kaltės jausmas.

3. Jis priverčia jus abejoti savimi.

Ar norite žinoti, kodėl jam taip lengva jumis manipuliuoti? Todėl, kad jis įvarė jus į tokį kampą, kur jūs nebepajėgiate pasitikėti savimi. Taip, manipuliatorius užvaldė visus jūsų nesaugumo pojūčius ir panaudojo juos prieš jus. Jis nuolatos pabrėžia tai, ką jūs darote "neteisingai", ir kaip jis būtų padaręs daug geriau. Jis pabrėžia jūsų silpnąsias vietas ir po to rodo, kad jam padedant jūs viską padarytumėt daug geriau. Jis pamažu priverčia jus patikėti, kad jis linki jums paties geriausio....nors iš tiesų tai netiesa. Jam rūpi tik jo paties reikalai.

4. Jis priverčia jus jaustis atsakinga už savo paties emocijas.

Ironiška, kad manipuliatoriai skiria nemažai laiko tam, kad priverstų jus manyti, jog jūs nesugebate spręsti savarankiškai, o po to apverčia viską aukštyn ir padaro jus atsakinga už visas jų emocijas. Jeigu jiems liūdna, tai yra, tikriausiai, kad jūs privertėte juos taip jaustis. Jeigu jie pikti, tai jums reikėtų apmąstyti savo elgesį, nes ko gero padarėte kažką ne taip. Jie priverčia jus galvoti, kad visiškai nesugebate kontroliuoti savo gyvenimo ir tikisi priversti jus jaustis atsakinga už tai, kaip jie jaučiasi. Beprotystė.

5. Jis verčia jus patikėti, kad norite to paties kaip ir jis.

Mes visi pradedame savo santykius pareikšdami reikalavimus ir darydami nuolaidas. Ir tai yra naturalu, nes jūs sujungiate du gyvenimus ir einate į kompromisus. Nenormalu, kai visiškai nustumiate į šoną tai, ko jūs pati norite ir ko pačiai reikia tam , kad įtikti savo partneriui. Jeigu jūs pradedate suvokti, kad jūsų partnerio norai darosi svarbesni negu jūsų, jūs tikriausiai ištekėjote už manipuliatoriaus. Ar jūs nusileidžiate jo norams jausdamasi kalta, ar dėl to, kad jis privertė jus jaustis atsakinga už jo pojučius? Ar jūs atsisakėte to, ko norite JŪS dėl to, kad jis privertė jus manyti, jog turėtumėte norėti kažko kito? Jeigu jūsų atsakymas yra "taip" į šiuos klausimus, jums reikėtų nuspręsti ar jums reikalingi tokie santykiai.

pradinis neužmiršta paskaitykime skelbimai liaudies medicinos patarimai