Neužmiršta Ruošiames į mokyklą Paskaitykime Apie mus Liaudies medicinos patarimai Moksleivio žodis Skelbimų lenta

Penktadienis,13 dienaIstorija ir prietarai apie Penktadienį,mėnesio 13 dieną. Kodėl ji nesėkminga.
Penktadienis, mėnesio 13 diena apipinta daugybe legendų, minima tautosakoje ir istorijoje. Daugeliui ši diena simbolizuoja blogį ir mirtį. Ji laikoma nelaimių diena. Pabandykime pasaiškinti kodėl.

Vienas mano kaimynas skundėsi apsaugos tarnybos darbuotojais. Kadani jie gyveno visai netoli manęs, aš paklausiau, kas atsitiko. Jis atsakė, kad pasigedo savo nešiojamo kompiuterio. Jis palikęs jį svetainėje prieš išeidamas ryte pasivaikščioti ir lauko duris tik privėrė.
Aš taip pat nugirdau jo žmoną sakant savo kaimynei, kad šiandien yra penktadienis, mėnesio 13 diena ir gali nutikti visokių nesėkmių. Ir tik tada aš suvokiau, kad tai iš tikrai buvo penktadienis, mėnesio 13 diena. Tiesą pasakius, nugara nubėgo šiurpuliukai..

Pakeliui į darbą aš viską išpasakojau savo vyrui ir tai, kaip pati jaučiuosi. Jis į visą tai numojo ranka ir atsakė, kad tai tik prietarai. Tačiau aš niekaip negalėjau to išmesti iš savo galvos. Ir būtent dėl to aš nusprendžiau pasidomėti penktadienio, 13 dienos prietaro kilme ir įvykiais, kurie gali nutikti tą dieną.

Penktadienio, 13 dienos fobija
Yra daug svarstymų ir prietarų gaubiančių šią dieną visame pasaulyje. Daug yra manančių, kad skaičius 13 ir penktadienis, 6 – oji savaitės diena atneša nelaimes. Sudedame viską kartu ir –Še tau! – gauame dvigubą nepasisekimą. Tačiau, nors ir yra tikinčių, kad tai nesėmių diena, yra ir nemažai nepripažįstančių tokių nusistatymų ir prietarų.

Nustebtumėte sužinoję kiek žmonių stengiasi išvengti bet kokių kelionių tą dieną ir tą mėnesį. Yra daug pasakojimų ir mitų siejamų su šia data.

Ar terminai triskaidekaphobia ir paraskeviadekatriaphobia sako jums ką nors?
1. Triskaidekaphobia reiškia skaičiaus 13 baimę
2. Paraskevidekatriaphobia reiškia penktadienio, mėnesio 13 dienos baimę.

Dr. Donald Dossey, amerikiečių psichoterapiautas, sukūrė šiuos terminus. Yra daug žmonių, kurie gydomi nuo šių fobijų. Manoma, kad yra daug žmonių, kurie nesims jokios veiklos, jeigu tai būna penktadienis, 13 mėnesio diena. Jie nukels svarbius verslo susitikimus ir keliones tą dieną. Milijoniniai dolerių nuostoliai skaičiuojami tą dieną. Penktadienis, 13 diena daugeliui yra tinginiavimo namuose diena bijant, kad nepasiseks, jeigu ko nors imsies.

Psichologai mano , kad ypač prietaringi šiai datai yra žmonės, kuriems trūksta saugumo jausmo. Tačiau šis prietaras ir tikėjimas įsitvirtina dar vaikystėje.

Legendos apie Penktadienį, 13 dieną
Yra daug legendų apie tai, kodėl skaičius13 laikomas pavojingu ir kodėl penktadienis manoma yra nesėkminga diena.
Senovės egiptiečiai skaičių 13 laikė mirties simboliu. Nepamirškite, kad egiptiečiai tikėjo gyvenimu po mirties.

Daug tautosakos yra siejama su šia data kaip nelaimės diena.
Yra pasakojimas iš viduramžių laikų, bandantis paaiškinti, kodėl skaičius 13 laikomas nešančiu nesėkmes.

Pagal skandinavų mitologiją, kartą Valhaloje, skandinavų dievų rojuje, džiaugsmo ir malonumų dievas Balderis pasikvietė kitus dievus į pobuvį. Iš viso, kartu su Balderiu 12 dievų dalyvavo puotoje. Pačiame pobūvio įkarštyje įėjo klastos dievas Lokis. Jis buvo tryliktasis, nepakviestas dievas. Jis parodė savo pyktį paskatinęs Hoderą, aklą tamsos dievą nužudyti Balderą apnuodyta strėle. Tikima, kad Žemę užvaldė tamsa ir įsiviešpatavo blogis. Dėl to kai kurie žmonės linkę laikyti skaičių 13 grėsmingu ir nešančiu nesėkmę.

Penktadienis pagal Krikščionių tikėjimą taip pat laikomas nesėkmingu.

Tikima, kad Jėzus Kristus buvo nukryžiuotas tą dieną. Dar yra manoma, kad būtent penktadienį Ieva sugundė Adomą paragauti uždrausto vaisiaus Rojaus sode.
Krikščionys visame pasaulyje tiki, kad skaičius 13 neša nelaimes, nes per ‘’Paskutinę vakarienę’’ buvo 13 žmonių: paskutinėje Viešpaties vakarienėje dalyvavo Jėzus su savo 12 apaštalų. Kita svarbi to įsitikinimo priežąstis yra, kad būtent penktadienį, 13 dieną Abelis nužudė Kainą.

Pagal Senąjį Testamentą, būtent penktadienį Dievas sumaišė Babelio bokšto statytojų kalbas; taip pat tikima, kad pagal Graikų mitologiją Didysis Tvanas, kuriame svarbiausias veikėjas yra Nojus, prasidėjo penktadienį; Saliamono šventykla buvo sugriauta taip pat penktadienį.
Visų paminėtų faktų ir mitų užtenka, kad būtų tikima, jog penktadienis, kartu su 13 mėnesio diena būtų laikoma bloga ir nešančia nelaimes.

Istorinia faktai, rodantys, kad penktadienis, 13 diena yra laikomi nesėkmių diena
Įsitikinimai ir prietarai, kad penktadienis, 13 diena atneša nelaimes buvo labai gajūs Viduramžiais. Istorikai pažymi, kad Tamplierių Didysis Magistras Jacques de Molay buvo suimtas spalio 13 dieną, 1307 AD – penktadienį. Galiausiai, jis buvo nužudytas 1314 AD. To išdavoje, Europoje penktadienis, 13 diena laikoma nesėkmių diena.

Prietaras apie penktadienį, 13 dieną buvo perduodamas iš kartos į kartą. Dėl to net ir šiomis dienomis daugelis tą dieną nedrįsta išeiti iš namų, keliauti ar pradėti naują verslą. Jie verčiau sutinka patirti nuostolius negu patirti nelaimę. Laikantis tradicijų vestuvės nerengiamos tą dieną.

Tačiau atsiradus ir įsitvirtinus Gotų subkultūrai, daug Gotų vestuvių vyksta būtent penktadienį, 13 mėnesio dieną. Būtent dėl grėsmingo poveikio penktadienis, 13 diena yra laikoma velnio diena. Ši diena simbolizuoja mirtį ir laikoma nesėkminga.

Apibendrinant galima pasakyti, kad visi įsitikinimai dėl nesėkmių, susiijusių su penktadieniu, 13 diena, priklauso nuo to, kokioje aplinkoje žmogus augo. Net gi, jei ta data neatneša nesėkmės, negalima paneigti, kad pagal anksčiau paminėtus faktus stulbinančiai daug nelaimingų įvykių atsitiko penktadienį, 13 mėnesio dieną.

Holivudas taip pat įnešė savo indėlį į žmonių sąmonę susiedamaspenktadienį 13 dieną su nesėkmėm.
Jo sukurtame filme apie antagonistą Jason Voorches, psichopatą, serijinį žudiką pažymima,kad jis gimė tą niūrią dieną.

Pagal Maya Pillai 2012/01/02

paskaitykime pradinis skelbimai liaudies medicinos patarimai