Neužmiršta Ruošiames į mokyklą Paskaitykime Apie mus Liaudies medicinos patarimai Moksleivio žodis Skelbimų lenta

Prašymo galia


(Pagal Jack Canfield; 2012,birželio14)

Jeigu nori ko nors, turi apie tai pasakyti. Yra tik vienas būdas gauti tam ko nori: Paprašyti.

Skamba labai paprastai, bet pats prašymo veiksmas daugeliui mūsų yra labai sudėtingas. Baimė būti atstumtam, nepatogumo bei sutrikimo jausmai, stabdo mūsų prašymus dėl taip vadinamos ,,šventos dvasios ramybės''. Juokingiausias dalykas yra tai, kad mes patys save nušauname net nesuteikę galimybės to padaryti kitiems.

Liūdniausia yra žinia, kad toks elgesys yra išmokstamas. Tie, kurie turi vaikų supras, apie ką aš kalbu. Vaikai prašinėja visą dieną. ,,Mama, noriu to, noriu ten eiti, noriu vėliau eiti miegoti..." Jie gali būti nepailstantys.

Bet, jeigu jūs užaugote tokioje šeimoje kaip mano, kur ,,vaikai turėjo būti matomi, bet negirdimi'', prašyti buvo vis sunkiau ir sunkiau. Atėjus metui, kai tapome suaugę, mes pamiršome kaip reikia ko nors prašyti arba išmokome gėdytis atskleisti tai, ko mes iš tiesų norime.

Gera žinia yra ta, kad tokie elgesio modeliai gali būti pakeisti ir nugalėti.

Tiesa yra ta, kad net tuo atveju, kai atsakymas į jūsų prašymą yra ,,Ne", jūs netampate blogesniais negu prieš tai. Jeigu jūsų naujas meilės objektas atmetė jūsų pasiūlymą pavakarieniauti kartu, jeigu atmetė jūsų prašymą pakelti pareigose ar praradote galimybę naujam verslui - jūs juk neturėjote to prieš tai ir neturite to dabar, taigi grįžote į pradinę padėtį. Tai nėra pasaulio pabaiga. Faktiškai, ne tik jie sužinojo apie jūsų ketinimus, bet ir visata išgirdo jūsų prašymą ir pradėjo pasikeitimus ta kryptimi.

Tačiau drąsos prašyti lavinimas yra tik pirmas žingsnis. Bus geriau, jeigu jūs sukonkretinsit savo prašymą. Štai du pavyzdžiai, iliustruojantys tai, ką aš noriu pasakyti:

Nesakykit: ,,Labas, norėčiau kokią dieną pakviesti tave kur nors''. Sakykite: ,,Labas, turiu atliekamą bilietą į koncertą šį penktadienį ir būtų labai malonu, jeigu nueitum kartu su manimi''.

Nesakykite: ,,Norėčiau nuolaidos'' Sakykite: ,,Norėčiau, kad nemokamai pristatytumėt mano užsakymą''.

Nesakykite: ,,Aš noriu, kad pasirūpintum namais''. Sakykite: ,,Noriu, kad susirinktum vonioje nuo grindų savo drabužius, numaudytum vaikus ir antradieniais išmestum šiukšles''.

Taigi, tiesiog Paprašykite. Prašykite pasitikėdami savimi. Prašykite tarsi tikrai tikitės tai gauti. Įsivaizduokite galimybes...

paskaitykime pradinis skelbimai liaudies medicinos patarimai