Neužmiršta Ruošiamės į mokyklą Paskaitykime Apie mus Liaudies medicinos patarimai Moksleivio žodis Skelbimų lenta

Septyni žingsniai, kurie padės siekiant savo tikslo

Pagal Brian Tracy

Tik trys procentai suaugusiųjų žmonių turi aiškius, tikslingus, apibrėžtus aiškių laiko terminų, apskaičiuotus tikslus. Pagal statistiką jie pasiekia gyvenime dešimt kartų daugiau negu žmonės, neturintys konkrečiai apibrėžtų tikslų.

Kodėl gi daugelis žmonių nenusistato savo tikslų.

Pirmas Mitas. ,,Aš jau turiu savo tikslus ir man nereikia jokių kitų.’’
Žmonės, kurie taip sako, paprastai savo tikslais laiko norą būti turtingu, lieknu, laimingu, sėkmingu ir gyventi savo svajonės gyvenimą.
Tačiau tai nėra tikslai. Tai yra tik jų norai, troškimai ir fantazijos, būdingos visai žmonijai. Tikslas yra tarsi nuostabus rūmas, rūpestingai išplanuotas, nuolat tikrinamas, prižiūrimas, tobulimamas. Jeigu tikslas nėra užrašytas, tai jis yra tik svajonė arba noras, negyvybingas tikslas, neturintis savyje jokios vidinės energijos.

Antras Mitas. ,,Man nereikia jokių tikslų. Man puikiai sekasi.”
Gyvenimas be tikslų yra tarsi kelionė nepažįstama teritorija be jokių kelio ženklų ir be žemėlapio. Jūs neturite jokio pasirinkimo kelionės metu, tik galite reaguoti į tai, kas vyksta tikėdamiesi, kad viskas gerai baigsis. Jeigu jums šiandien gerai sekasi be jokių užrašytų planų ir tikslų, tai, ko gero ateityje sektųsi daug kartų geriau, jeigu turėtumėt aiškius tikslus ir galimybę stebėti pažangą savo kelyje.

Trečias Mitas. ,,Man nereikia užsirašyti savo tikslų. Aš juos turiu savo galvoje.’’
Žmogaus galvoje per minutę kyla apie 1500 minčių. Jeigu jūsų tikslai yra tik jūsų galvoje, jie gali susipainioti, tapti neryškiais, prieštaringais ir stokoti gyvybingumo.
Jie dažniausiai stokoja motyvacijos. Jūs tampate laivu be vairo, plūduriuojančiu ant bangų, neišvengiamai atsidaužiančiu į uolas ir niekada nepasiekiančiu savo pilno pajėgumo.

Ketvirtas Mitas: ,,Aš nežinau, kaip nusistatyti tikslus.’’
Nieko stebėtino. Jūs galite įsigyti Magistro laipsnį geriausiame universitete, bet neišklausyti nė vienos paskaitos ar instrukcijos apie tikslo nusibrėžimą ir jo siekimą. Laimei, tikslo nusibrėžimas yra įgūdis, kaip ir laiko valdymas, mokymas, prekyba, ir viskas, ko reikia, kad taptumėte potencialiu ir produktyviu žmogumi.
Visi įgūdžiai yra išmokstami. Jūs galite išmokti tikslo siekimo gebėjimo praktikuodami ir kartodami tol, kol jis taps tokiu automatišku kaip kvėpavimas. Ir nuo pat pačios pirmos dienos, kai jūs pradėsite nusistatinėti sau tikslus, pažanga, kurios pasieksite, nustebins jus.

Penktas Mitas. ,,Tikslų nusistatymas nėra veiksmingas, gyvenimas yra nenuspėjamas.’’
Kai lėktuvas skrenda į tolimą miestą, 99% laiko jis bus nukrypęs nuo kurso. Oro uosto technologijos ir lakūnų įgūdžiai yra nukreipti į tai, kad nuolat būtų koreguojamos maršruto koordinatės. Tas pats yra ir gyvenime. Bet, kai jūs turite aiškų, ilgalaikį tikslą, esate susidarę reikalingą specifinį planą jam pasiekti, nors jūsų kursas keistųsi daug kartų, galiausiai jūs pasieksite tuos tikslus, kurių siekiate.

Paskutinė pastaba. Tikslo siekimas vadinamas sėkmės siekimo įgūdžiu. Jūs turite du pasirinkimus gyvenime: arba jūs dirbate sau ir savo tikslams arba dirbate kam nors kitam ir jų tikslų pasiekimui. Kai jūs galiausiai įvaldote tikslo siekimo įgūdį, jūs paimate savo gyvenimą į savo rankas ir pereinate į pirmąsias linijas kovodami už savo tikslus savo gyvenime.

paskaitykime pradinis skelbimai liaudies medicinos patarimai